EARTH CORPS 2019-2020

З жовтня 2019 року адміністрацією національного природного парку “Подільські Товтри”, відбувається налагодження співпраці із представниками  міжнародної природоохоронної організації EarthCorps, Сієтл, США

Восени 2019 року в національному природному парку «Подільські Товтри», відбулась робоча зустріч з метою налагодження обміну між США та Україною в напрямку розвитку програм з екологічної освіти.
Екологічна освіта відіграє ключову роль в підвищенні обізнаності громадськості з питань біорізноманіття та охорони навколишнього природного середовища.
Сьогодні, в Україні, бракує сучасних еколого-освітніх програм, які дозволяють формувати особистий досвід екскурсантів та емоційні зв’язки з об’єктами екскурсії. Особливо гостро потребують таких програм території, що поєднують багате біорізноманіття і високе антропогенне навантаження.
Національний природний парк «Подільські Товтри» та ботанічний сад Кам’янця-Подільського, являють собою оптимальні майданчики для розвитку таких освітніх програм: території багаті на біорізноманіття, мають необхідну інфраструктуру та фахівців з екологічної освіти та охорони навколишнього середовища. Їх розташування забезпечуватиме широкий доступ громадськості та даватиме можливість виконувати функції регіональних центрів екологічної освіти.
З метою оцінки потенційних можливостей та складання конкретних планів і цілей, 16-18 жовтня 2019 року відбулася зустріч трьох освітян з охорони навколишнього середовища США, включаючи Тоні Еллісона, ініціатора обміну з фахівцями садово-паркового господарства Кам’янця-Подільського, національного парку «Подільські Товтри», ботанічного саду та інших організацій, які займаються природоохоронною роботою.
Тоні Еллісон є волонтером організації EarthCorps, працював викладачем з навколишнього середовища в університетах, ботанічних садах, дендропарках, створював тренду GREENWAY в Сієтлі. Він здобув ступінь магістра Школи Джексонської міжнародної школи та Інституту морських досліджень Вашингтонського університету, має великий досвід в налагодженні подібної співпраці.
Колега Тоні Еллісона – Чак Леннокс, директор Lennox Insites, організації, яка надає підтримку клієнтам у розвитку освітніх програм, що передбачають залучення особистого досвіду відвідувачів та налагодження емоційних зв’язків з об’єктами екскурсії. Команда Чака Леннокса використовує принципи інтерпретації (планування, навчання, розвиток медіа), неформальну освіту (навчання, ресурси, навчальні програми) та оцінювання (програми, гранти). Як професіонал-інтерпретатор декількох агентств (Національна служба парків, Зоопарк Woodland Park, Департамент природних ресурсів та парків округу Кінг), він керував консультантами з багатьох проектів дизайну та планування.
Загалом осінній візит американських освітян в Україну, включає відвідування ботанічних садів та інших природоохоронних і освітніх установ Києва та Львова.
Після цієї поїздки та наступної підготовчої роботи, передбачається зустрічний візит української групи освітян з ботанічних садів та національних парків України в Сієтл.
Основою можливого обміну буде взаємне відвідування американськими та українськими учасниками організацій та установ, які займаються екологічною освітою в США та Україні, участь у практичних навчальних заходах, польових уроках, семінарах та конференціях, а також робота над створенням позитивної кампанії для розвитку екологічної освіти в обох країнах. В результаті обміну очікується розробка та реалізація широкого спектру навчальних програм для дітей та дорослих з використанням інтерактивних, інклюзивних педагогічних підходів, що передбачатимуть ігри та розваги, загальне збільшення кількості відвідувачів ботанічних садів та національних парків та значне зростання волонтерської діяльності.

Візит української групи до США, що був запланований на квітень 2020 року, відкладений у зв’язку пандемією Covid-19