Птахи мого двору


Чикотень на паркані, автор фото – Михайло Дребет

Оголошуємо конкурс на час карантину !

На дворі весна, біля наших будинків рясно зацвіли черешні, яблуні та інші дерева і кущі.

Перелітні птахи активно повертаються з теплих країв, тривають останні дні весняної міграції. Прекрасний пташиний спів сповіщає нас про їхню радість поверненню до дому. Навіть горобці, які нікуди не відлітали – співають по-весняному !

У зв’язку з бажанням зменшити поширення Covid-19, впродовж останнього місяця, більшу частину нашого часу ми теж проводимо вдома з нашими родинами. Неймовірно, але багато хто з нас вже скучив за своїми робочими місцями. Однак для нашої ж безпеки, ще частину часу ми будемо змушенні провести біля своїх будинків.

Давайте проведемо ці дні цікавіше і повніше!

Пропонуємо Вам звернути увагу на птахів, прислухатися до чудового співу і уважно роздивитися – хто ж співає у Вашому дворі, саду чи прилітає до годівниці на балконі!

Спостереження за птахами сприяє гарному настрою та покращує наш психічний і фізичний стан.

Різноманітні організації, які займаються громадською наукою повідомляють про значне збільшення кількості відвідувачів на своїх веб-сайтах. Деякі з них, як наприклад онлайн база даних спостережень за птахами (Cornell Lab of Ornithology at Cornell University) навіть започаткували свої, всесвітні змагання на визначення двору, який облікує найбільшу кількість видів птахів. Це надзвичайно цікаві спостереження, до яких можуть долучитися усі бажаючі.

Пропонуємо і Вам долучитися до спостережень за птахами, які поширені на території національного парку «Подільські Товтри»!

Перебуваючи у дворі свого будинку або у саду біля нього, чи спостерігаючи за птахами зі свого балкону, уважно прислухайтеся та придивіться хто із них прилітає до Вас. Уважно ведіть спостереження впродовж наступних двох тижнів, записуйте все побачене з життя птахів у щоденник.

До 3 травня 2020 року заповніть підготовлену нами онлайн ФОРМУ https://forms.gle/fh5FDaceBcHx6P7k9  з Ваших спостережень та надішліть її нам.

Ті з Вас, кому вдасться зафіксувати найбільшу кількість видів (особливо вітаються фотозвіти, які можна надсилати на електронну скриньку Парку – [email protected]), або вразити наше журі особливо цінним спостереженням чи цікавою розповіддю про побачене з життя птахів, отримають призи, а також можливість (по завершенні карантину) приєднатися до одного з обліків орнітофауни з нашими орнітологами на території національного природного парку «Подільські Товтри».

Результати цього конкурсу будуть оголошені під час відзначення Всесвітнього дня міграції птахів (World Migratory Bird Day), який відмічається у цьому році – 9 травня, під гаслом – «Птахи єднають світ». У цей день природоохоронні організації усього світу звертають увагу людей на загрози з якими стикаються перелітні птахи, їх екологічне значення та необхідність міжнародного співробітництва для їх збереження.

Також в цей день відбуватиметься інша глобальна подія – Всесвітній Великий День обліку (Global Big Day), під час якого усі птахоспоглядальники світу спостерігають за птахами і надсилають свої спостереження команді eBird, яка потім аналізує усі зібрані дані про побачених птахів.

Ми будемо надзвичайно раді усім Вашим повідомленням та розповідям про те, кого ви побачите у своєму дворі чи саду. Ваші дані допоможуть нам отримати більше інформації про приліт та поширення птахів на території національного парку в цей час, коли є певні обмеження пересування.

Бажаємо Вам гарних спостережень!

За умовами конкурсу – Лясковська Єва, Богомолов Олександр, Братишко Діана, Дребет Поліна, та Плющик Єгор відзначені пам’ятними призами та можливістю долучитися до обліку птахів по завершені карантину пов’язаного із Covid-19

Детальну інформацію про результати конкурсу дивіться на фейсбук сторінці Парку https://www.facebook.com/npptovtry.org.ua/