Контрольний список птахів НПП Подільські Товтри

Дрізд чорний,  автор фото – Михайло Дребет

Офіційний контрольний список птахів 
національного природного парку “Подільські Товтри”
(Список складений науково-дослідним відділом національного природного парку «Подільські Товтри» та оновлений в березні 2020 року)

Офіційний контрольний список птахів національного природного парку Подільські Товтри, 2020 версія від14.04.20

Офіційний контрольний список птахів національного природного парку Подільські Товтри – для друку (pdf)

Список птахів складається з 245 видів, які нині поширені на території національного парку, або були поширені на цій території до створення національного парку, впродовж останніх 150-200 років.
Серед цих видів – 188 мають достовірне підтвердження фотографіями відео/аудіо записами та 57 включені за усними повідомленнями чи письмовими даними (мають письмове підтвердження).
Нові види, які раніше не згадувались у жодному з попередніх переліків, включені до списку під час останнього оновлення, і позначені літерою «н», у дужках, за назвою виду.
Один вид – інтродукований, позначений літерою «і», у дужках, за назвою виду.
Курсивом – позначені види, які наводяться для території лише за письмовими даними і не мають достовірного підтвердження спостереженнями, фото/ відео/аудіо записами за час існування національного парку.
Письмові звіти про будь які спостереження за цими видами, або іншими видами яких немає у Контрольному списку, потрібно надіслати (разом з підтверджуючими матеріалами) на електронну скриньку – npptovtry@ukr.net. або внести за допомогою онлайн форми https://forms.gle/qJfWeR1qcWt1CMiPA

Перелік і систематичний порядок видів наведено за класифікацією, використаною у виданні Handbook of the Birds of the World (електронна версія станом на вересень 2019 р.).
Українські назви птахів подано за працями Г. В. Фесенка та А. А. Бокотея (2007), а також Г. В. Фесенка (2018).