Обліки лебедя-шипуна на заході України

У 2016 році Західноукраїнським орнітологічним товариством започатковані регіональні обліки лебедя-шипуна (Cygnus olor), які охоплюють Волинську, Рівненську, Львівську, Тернопільську, Хмельницьку, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області.
Метою обліків є встановлення чисельності виду в регіоні, виявлення місць гніздування, моніторинг успішності гніздування, визначення можливої небезпеки для цього виду. Також важливою метою програми є залучення якнайширшого кола громадськості до участі в дослідженні та охороні птахів. Програма орієнтована на всіх любителів природи, як професійних орнітологів, так і аматорів – школярів, учителів, студентів, бьордвочерів та ін. У Програмі бере участь НПП «Подільські Товтри» – найбільший за площею об’єкт природно-заповідного фонду у Хмельницькій області.
Просимо всіх бажаючих взяти участь в обліках в межах нашого національного парку та допомогти нам зібрати необхідну інформацію щодо чисельності та поширення цього виду птаха. Для цього потрібно небагато – будь-якого дня у період із початку травня до кінця серпня зазирнути на найближчий став чи іншу водойму, де оселилися лебеді та заповнити просту анкету.
Терміни спостережень та прийому матеріалів – травень-вересень (включно).
Результати обліків, а також фото й відеоматеріали, можна надсилати на поштову адресу: Хмельницька область, м. Кам’янець-Подільський, площа. Польський ринок, 6, поштовий індекс 32301, або на електронну пошту: [email protected].
Ваші заповнені Анкети також будуть передані до Західноукраїнського орнітологічного товариства для координаторів Програми.

(Завантажити анкету спостереження)