22 березня – Міжнародний День Води

22 березня у всьому світі відзначають Міжнародний день води. Резолюцію про святкування Міжнародного дня води прийнято на 47 сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй у листопаді 1992 року. У 2000 році ООН прийняла Декларацію тисячоліття ООН та розробила спеціальну Програму дій на ХХІ століття, яка дала б змогу забезпечити кожного жителя нашої планети чистою питною водою.

В рамках відзначання Міжнародного Дня води в НПП “Подільські Товтри” проводилась акція по покращенню санітарного стану прибережних зон та розчистці джерел. Учні Староушицької ЗОШ впорядкували джерело “Біла крниничка”, члени гуртка “Екологія і місто” ДПТНЗ ВПУ №14 розчистили джерело №6 в парковій зоні м. Камянець-Подільській, студенти природничого факультету прибрали від сміття береги р. Смотріч в межах Старого міста. До акції навіть долучились наймолодші камянчани – вихованці дошкільного навчального закладу №17, які під час екологічної екскурсії в каньйон р. Смотрич також активно долучились до прибирання.

НЕ БУТЬ ОСТОРОНЬ!

Ми будуємо міста й села біля води, ми відпочиваємо біля води, ми використовуємо воду у виробництві. Наша економіка побудована на використанні води і продукція, яку ми купуємо або продаємо, так чи інакше складається з води. Повсякденне наше життя побудовано на воді і створено з води. Без води, що оточує нас – вологості повітря, бурхливої течії річок, струменю води в крані на кухні – наше життя було б неможливим.

Тому кожен з нас повинен зробити якусь маленьку добру справу для збереження, охорони та відтворення водних ресурсів. Хтось з Вас вчасно закриє кран на кухні чи у ванній кімнаті й тим самим збереже десяток літрів чистої води, інший – викине випиту пляшку води не в річку, а в спеціальний сміттєвий контейнер, а дехто навіть очистить джерело, яке повністю замулене і може просто пересохнути спекотним літом. А що саме зробити Вам, хай підкаже Вам серце. Не відмовляйтесь від добрих справ, адже все, що Ви зробите, повернеться Вам сторицею. Не будьте байдужими, не будьте осторонь.

БЕРЕЖІТЬ ВОДУ – ПІКЛУЙТЕСЬСЯ ПРО МАЙБУТНЄ!