Дослідження та популяризація орнітофауни НПП “Подільські Товтри”

Протягом квітня 2017 року учасники курсу Bird ID Ukraine KP активно досліджували птахів та допомагали кам’янчанам дізнатись більше про птахів, які гніздяться в дендропарку міста (організатори – В.Ю. Мартинюк, А.А. Григорчук (НПП “Подільські Товтри”) та М.О. Тарасенко, М.Д. Матвєєв (КПНУ імені Івана Огієнка)).

1. Організували та провели орнітологічні екскурсії для жителів та гостей міста в межах дендропарку (поталанило побачити та почути майже усіх Дятлоподібних, які зустрічаються в межах України; простежити за початком гніздування припутня (лісовий птах, який активно заселяє населені пункти), почути спів та побачити співочого та чорного дроздів, вільшанку, синиць, повзика, вівчарика-ковалика, в’юркових та воронових).

2. Провели обліки гніздових видів птахів на міському кладовищі (коноплянка, зеленяк, співочий та чорний дрозди, дві пари сорокопуда сірого – на межі міста, трав’янка чорноголова та посмітюха, плиска біла, вільшанка).

3. Дослідили ефективність встановлення замків “антишпак” на синичниках в лісовому урочищі “Панівецька Дача” та потренувались у визначенні птахів до виду за шлюбною піснею (співочий та чорний дрозди, зеленяк, зяблик, велика та блакитна синиці, гаїчка болотяна, сойка, крук, вівчарик-ковалик).