З нагоди Міжнародного Дня біорізноманіття в національному природному парку «Подільські Товтри» відбувся круглий стіл «Актуальні питання збереження біорізноманіття Поділля та Прикарпаття».
Учасниками круглого столу були працівники природного заповідника «Горгани» та національного природного парку «Подільські Товтри». Завідувач науково-дослідного відділу Кучинська Олександра Петрівна та молодший науковий співробітник Касіяник Любов Василівна презентували гостям діяльність та біорізноманіття національного природного парку «Подільські Товтри» – за площею одного з найбільших національних парків у Європі.
Прикарпатці дізналися, що Національний природний парк призначений для збереження, відтворення та раціонального використання природних ландшафтів Поділля з типовими та унікальними природними та історико-культурними комплексами. За фізико-географічним районуванням територія належить до Західно-Подільської височинної області Західно-Української лісостепової провінції Лісостепової зони. Виконуючий обов’язки директора природного заповідника «Горгани» Петращук Ярослав Васильович розповів про діяльність заповідника, його флору та фауну, наголосивши на тому, що ділянки букових пралісів обох природоохоронних установ отримали всесвітнє визнання – включення до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.
Учасники круглого столу ознайомилися в експозиційній залі «Палеонтологія, Геологія Подільських Товтр» з представленими унікальними скам’янілими свідками минулих геологічних періодів. Експозиція супроводжується інформаційними стендами з геоморфологічними профілями та зображеннями відслонень геологічних верств Поділля.
Цікаву, змістовну екскурсію провів кандидат географічних наук Касіяник Ігор Петрович.
Під час екскурсії по місту та екологічною стежкою «Смотрицький каньйон» прикарпатці побачили, що на території парку характерне поєднання неповторних природних багатств та історико-культурної спадщини, що створює умови для розвитку як оздоровчого, так і пізнавального туризму.