Міжнародний День біорізноманіття в НПП “Подільські Товтри”

Щороку 22 травня увесь світ відзначає Міжнародний День біорізноманіття – це ще одна нагода звернути увагу широкої спільноти на актуальні проблеми збереження біоти, яка є фундаментом духовного і фізичного здоров’я будь-якої нації.

Біорізноманіття Земної кулі – це близько 1,6 млн. описаних біологічних видів. Будь-який живий організм грає свою роль в екосистемі і є часткою харчового ланцюга, які складаються в харчові мережі. Якщо одна частинка такого ланцюга випадає, під загрозою знаходиться вся екосистема. Скорочення видів тварин і рослин викликає деградацію екосистеми. Створення природоохоронних територій є одним з найдійовіших методів збереження біорізноманіття.

Так, у національний природний парк «Подільські Товтри» для відзначання Дня біорізноманіття завітали учні 1-го класу Кам’янець-Подільської ЗОШ №1. Науковий співробітник Інна Одукалець познайомила дітей із різноманіттям рослин, які зростають на модельній ділянці товтри «Чотири кавалери». Учні побачили рослини, які занесені до Червоної книги України та є рідкісними для Хмельницької області. Також науковий співробітник звернула увагу юних природознавців на процес насіннєутворення у сону лучного. Діти із захопленням слухали легенду про походження назви данного природоохоронного об’єкту та особливості його утворення. Особливо дітей зацікавило те, що тут мільйони років тому було Сарматське море і товтра “Чотири кавалери”, як і решта товтр, утворена із органічних решток мушель, коралів та інших морських організмів, а тепер тут буяє різноманіття рослин. На завершення було проведено екологічну гру «Упізнай мене за кольором».

Сьогодні у світі під загрозою зникнення перебуває понад 7 тисяч видів тварин і майже 60 тисяч видів рослин. Ми маємо переглянути стосунки «людина – природа». Споживацьке ставлення до природних ресурсів призводить до втрати лісів, степів, які є середовищами існування багатьох видів, зокрема тих, що занесені до Червоної книги. Саме жива природа є основою життя на Землі та фундаментом гармонійного існування.