Міжнародний День Дністра

В останню неділю травня відзначають міжнародний День Дністра.

Ідея святкування Міжнародного дня Дністра в Україні полягає в тому, щоб нагадати всім мешканцям басейну про культурну та природну цінність унікальної річки, про традиції корінних мешканців виявляти турботу та бути відповідальним за природне багатство Дністра.

Басейн річки лежить у межах трьох країн: Польщі, України та Молдови. Більша його частина розташована в Україні. Тут він займає значну частину територій семи областей південно-західної України (Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Тернопільська, Хмельницька, Вінницька та Одеська області). Вздовж Дністра створено чимало заповідних зон – національних природних парків, заказників, пам’яток природи. Найбільшими заповідниками є «Регіональний ландшафтний парк «Верхньодністровські Бескиди» (Львівська область), «Галицький національний природний парк» (Івано-Франківська область), «Національний природний парк «Дністровський каньйон» (Тернопільська область), «Хотинський національний природний парк» (Чернівецька область), «Національний природний парк «Подільські Товтри» (Хмельницька область), «Нижньодністровський національний природний парк» (Одеська область). Незважаючи на це, стан басейну р. Дністер зазнає великого антропогенного тиску. Це і будівництво та робота гідроелектростанцій, вилов риби, забезпечення міст прісною водою, інтенсивне ведення сільського господарства на берегах річки тощо.

Тому, жителі та організації повинні свідомо підходити до питань збереження чистоти річок, потоків та водойм для того, щоб ми могли передати нашим нащадкам найбільший скарб на землі – чисту воду.