Міжнародний день захисту тварин

9 жовтня 2013 р. в міському еколого-натуралістичному центрі (директор Ткач Л.І.) відбулось свято «Мій чотириногий друг», присвячене Міжнародному дню захисту тварин, який відзначається світовою спільнотою 4 жовтня.

Цей день вважається днем народження святого Франциска Асізського, одного з найвідоміших католицьких святих, засновника ордену францисканців, заступника й охоронця тварин. Легенди оповідають, що святий Франциск міг спілкуватись з тваринами, тварини його розуміли і допомагали в усіх справах. У свою чергу Франциск закликав всіх людей любити і оберігати тварин, не шкодити їм. Він перший назвав тварин нашими молодшими братами та сестрами.

Товариства захисту тварин багатьох країн світу щорічно відзначають цю дату і організовують масові заходи. В Україні Міжнародний день захисту тварин відзначається з 2003 року. А в 2006 році в нашій країні був прийнятий “Закон про захист тварин від жорстокого поводження”, який захищає право як свійських, так і диких тварин на життя.

Організаторами свята виступили міський еколого-натуралістичний центр, міський відділ освіти та НПП «Подільські Товтри». В рамках свята проведена зустріч з науковцями НПП “Подільські Товтри”, надана цікава інформація про стерилізацію тварин та розповсюджені листівки (PDF) щодо роз’яснення необхідності стерилізації тварин, діти подивились виставу “По сторінках Червоної книги” лялькового театру ЕНЦУМ, виступ агітбригади НВК №9, спостерігали, як змінювалось обличчя людини завдяки боді-арту на маску тварини, та прийняли участь в цікавих конкурсах.

Був розданий також календар (сторінка 1сторінка 2), розроблений спеціально до Дня тварин.

Національний природний парк “Подільські Товтри” в рамках відзначення Міжнародного Дня захисту тварин проводить конкурс дитячої творчості серед учнів шкіл міста та районів “Тварини у моєму житті”.

Закінчилось свято гаслом: “Ваша небайдужість – їхня надія! Ваша турбота – їхній шанс!”