Операція “Первоцвіт” триває в НПП “Подільські Товтри”

З 2 березня 2016 р. співробітниками НПП “Подільські Товтри” спільно з студентами та викладачами природничого факультету Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка започатковано безстрокову акцію “Збережемо первоцвіти!” Триватиме вона до тих пір, поки беззахисні квіти перестануть продавати на прилавках ринку, відповідно і зривати у місцях їхнього зростання.

Біля міського ринку, де продають первоцвіти, студенти з плакатами та гаслами закликають кам’янчан не купувати рослини, які занесені до Червоної книги України. Головна мета акції – привернути увагу громади міста та міської влади на порушення ряду природо-заповідних законодавчих актів України: (Закон “Про Червону книгу”, Закон “Про рослинний світ”, “Про природно-заповідний фонд” тощо) та достукатись до свідомості людей, аби зберегти нашу спільну спадщину. До акції долучились громадські діячі та місцева поліція. Поліцією було складено протоколи правопорушень.

Також до операції “Первоцвіт” долучається учнівська молодь. Фахівці з екологічної освіти НПП проводять інформаційні уроки та майстер-класи з виготовлення квітів в школах міста та районів. Оголошено конкурс дитячої творчості “Мій весняний букет”, в якому дітям пропонується створити весняні квіти своїми руками з будь-якого матеріалу (паперу, тканини, пластику та ін.). Члени дитячої спілки “Екологічна Варта” спільно з працівниками еколого-натуралістичного центру та НПП проводять акції в місцях продажу первоцвітів, роздають листівки та плакати, зроблені власними руками.

В рамках операції “Первоцвіт” працівники відділу державної охорони природо-заповідного фонду НПП “Подільські Товтри” проводять рейди в місця зростання та масового збору підсніжника білосніжного та шафрану Гейфеля, які занесені до Червоної книги України.