Пластику НІ

З 10 грудня в Україні почне діяти закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» ‼‼

ТОП -7 причин відмовитись від пластику👩‍🏫
1. Середньостатистична тривалість життя пакета – 12 хвилин, а розкладання – 400 років.
2. Пластикова упаковка і поліетиленові пакети, зокрема, спричиняють загибелі близько мільйона морських птахів у рік і приблизно 100 тисяч інших тварин.
3. Зі зростанням чисельності населення буде зростати і кількість упаковки.
4. Стійкі органічні забруднювачі (СОЗ) здатні «прикріплятися» до пластикових фрагментами. З дрібними шматочками пластика вони потрапляють в організм тварин, вбиваючи їх і поширюючись далі по всьому харчовому ланцюгу.
5. Пакети, які біорозкладаються, розпадаються на дрібні частини пластика, які сотні років розкладаються і володіють тими ж властивостями.
6. Пластик для пакетів роблять з нафти, під час виробництва пластику, його фарбуванні утворюється величезна кількість небезпечних речовин, які отруюють повітря, воду і ґрунт.
7. Спалювати використані пакети не можна – при горінні виділяються шкідливі для людини речовини.
Обмеження: ‼‼
Зокрема, у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг буде заборонено безоплатне розповсюдження пластикових пакетів. Окрім, біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м’яса і продуктів із них, сипучих продуктів та льоду.
В.о. міністра захисту довкілля і природних ресурсів України Руслан Стрілець заявив, що обмеження обігу пластикових пакетів на території України – «це у першу чергу, про запобігання утворенню відходів».
Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроєкт 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», який передбачає заборону на поширення легких пластикових пакетів.
Згідно з законом, в магазинах, закладах харчування та обслуговування забороняється розповсюдження:
– надтонких пластикових пакетів
– тонких пластикових пакетів
– оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів
Крім того, оксорозкладні пакети заборонено позначати як біорозкладні. Адже, такі пакети фактично складаються з пластику, як і звичайні, але завдяки 1 відсотку оксорозкладної домішки та за умови доступу до кисню розкладаються на мікропластик, який також забруднює довкілля.
Заборона не поширюється на надтонкі пакети шириною до 22,5 сантиметрів та глибиною до 34,5 сантиметрів, завдовжки до 45 сантиметрів, призначених для пакування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду. Вони можуть продаватися як первинна упаковка. Цей виняток має діяти до 1 січня 2023 року. Решта пластикових пакетів підлягає вилученню з обігу.
Крім того, продавцям заборонено надавати пластикові пакети безоплатно – вони мають коштувати не менше за мінімальні ціни, встановлені Кабінетом міністрів.
Практика, яка наразі запроваджується в Україні, не є новою. За аналогічними правилами живуть європейці, подібні обмеження встановили десятки країн світу.
Еко порада‼‼
– відмовтеся від нескінченної покупки пакетів в магазині і заведіть багаторазову тканинну сумку. Така сумка прослужить вам дуже довго.
– не пакуйте продукти в додаткові пакети. Наприклад, при покупці бананів або апельсинів можна спокійно обійтися без целофанового пакета і наклеїти цінник прямо на фрукт.#ПластикуНі#