Регіональний науково-практичний семінар «Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього»

6 лютого 2015 року в Національному природному парку “Подільські Товтри” (м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька область) відбувся регіональний науково-практичний семінар “Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього. Оптимізація природокористування, охорона і збереження біологічного та ландшафтного різноманіття”.

Семінар об’єднав чимало гостей, працівників парку, громадських організацій екологічного спрямування. Були присутні представники департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації, Національних природних парків (НПП) “Дністровський каньйон”, “Кармелюкове Поділля”, НГО Товариства подільських природодослідників та природолюбів, Кам’янець-Подільського районного осередку ВЕЛ, Західноукраїнського орнітологічного товариства, асистент проектів ОБСЄ, Києво-Могилянської академії, викладачі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Подільського державного аграрно-технічного університету, керівники природоохоронних науково-дослідних відділень НПП “Подільські Товтри” та голови сільських рад. Зазначено, що варто більше уваги приділяти раціональному природокористуванню і дотримуватись режимів охорони території; продовжувати моніторингові дослідження флори та фауни водно-болотних угідь (ВБУ). Актуальним питанням залишається організація спільної діяльності з охорони водно-болотних угідь р. Дністер (Хмельницька та Чернівецька обл.) та створення асоціації Дністровський національних природних парків з метою координації науково-дослідної, рекреаційно-туристичної, еколого-просвітницької діяльності. На території НПП “Подільські Товтри” розміщені два об’єкти ВБУ Рамсарської конвенції: “Пониззя річки Смотрич” та “Бакотська затока”. Науковцями продовжуються дослідження об’єктів перспективних для національного та міжнародного рівня на території Хмельницької області. Обговорено перспективний план заходів збереження ВБУ.

Організатори цього семінару Олександра Кучинська, Людмила Любінська, Михайло Дребет щиро вдячні усім за участь та корисні поради у спільній справі збереження та раціонального використання водно-болотних угідь.

ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ СЕМІНАРУ:

1. «Міжнародний День водно-болотних угідь 2014-2015 рр». Планування та здійснення еколого-освітніх заходів (О.Дем’янова, О.Вікирчак).

2. Сприяння створенню і формуванню заповідних об’єктів та розвитку вже існуючих з метою охорони та збагачення біорізноманіття України Західноукраїнським орнітологічним товариством (голова ЗУОТ – М.Д. Матвєєв).

3. Перспективи створення водно-болотних угідь національного значення на Хмельниччині (Л.Г. Любінська, С.В. Слободян).

4. Транскордонне співробітництво в басейні річки Дністер (А. Ющук).

5. Здійснення спільних природоохоронних, науково-дослідних, еколого-освітніх та інших заходів у 2014 році в басейні річки Дністер (М.Дребет).

6. Планування спільних заходів з інвентаризації, створення та ведення бази даних, здійснення моніторингу стану водно-болотних угідь міжнародного значення на 2015 рік.

7. Обговорення та прийняття рішень за іншими питаннями регіональної співпраці (зокрема створення Асоціації Дністровських національних природних парків) (О.Вікирчак, О.Кучинська, В.Ваколюк).