Всеукраїнська науково-практична конференція в Національному природному парку «Подільські Товтри»

25-27 травня 2016 року в НПП “Подільські Товтри” (Хмельницька область) відбулась науково-практична конференція «Динаміка біологічного та ландшафтного різноманіття заповідних територій», присвячена 20-річчю з дня створення НПП «Подільські Товтри», яка зібрала науковців, природолюбів та природодослідників із різних куточків України.

Науковим куратором національного природного парку є Інститут ботаніки імені М.Холодного, науковці якого сприяли створенню національного парку та його становленню як природоохоронної науково-дослідної, еколого-просвітницької установи. Ірина Дудка – член кореспондент НАН України, доктор біологічних наук, професор завідувач відділом мікології Інституту Ботаніки відзначила важливі наукові здобутки у справі вивчення та збереження біоландшафтного різноманіття Подільських Товтр.

До привітань з нагоди 20 річниці від створення парку приєднались колеги з природного заповідника «Медобори», НПП «Хотинський», НПП «Мале Полісся», НПП «Галицький», представники яких відзначили неоціненний вклад працівників НПП «Подільські Товтри» у збереженні, охороні та відтворенні унікальних природо-заповідних територій.

Також у роботі конференції брали участь науковці з інших науково-дослідних установ: Ботанічний сад ім. Гришка, Природничий музей НАН України, Інститут зоології НАН України, Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва, Харківський національний університет ім. Н.В. Каразіна. Природничий факультет Кам?янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка на чолі з деканом Миколою Матвєєвим і завідувачами кафедр: Людмилою Любінською, Олександром Любинським та Ігорем Касіяником, колективно привітали своїх найближчих друзів із ювілеєм та подякували за багаторічну творчу співпрацю, поповнивши бібіліотечний фонд збірниками наукових праць.

Робота конференції проводилась за наступними напрямками:

– Сучасний стан флори та фауни природних і антропогенних ландшафтів.
– Фауністичні дослідження.
– Географія, екологія та екологічна освіта.

У своїх доповідях науковці висвітлювали проблеми охорони, збереження цінних для науки рідкісних видів флори та фауни, природних і антропогенних ландшафтів. Учасники конференції брали активну участь у дискусіях, що показує небайдуже ставлення до проблем довкілля. Результатом проведеної науково-практичної конференції буде збірник матеріалів, який буде розіслано усім учасникам.

По завершенню конференції для учасників було організовано екскурсію “Заповідними стежками Подільських Товтр”. Гості відвідали геологічну пам’ятку природи загально-державного значення “Китайгородське відслонення”, Водно-болотне угіддя міжнародного значення «Бакотська затока» та Екоцентри, створені на базі Староушицької школи екологічного спрямування та Китайгородської ЗОШ.

Для учасників конференцію було організовано екскурсії в науково-екологічний центр і музейні зали національного природного парку та національний історико-архітектурний музей «Кам?янець».

Організатори конференції щиро вдячні усім науковцям за участь. Сподіваємось, що нові знайомства у світі науки будуть сприяти покращенню нашої спільної нелегкої праці. Чекаємо Вас на Подільській землі!