Зустріч українсько-молдавської робочої групи з питань екосистем і біорізноманіття

Впродовж 23-24 липня 2019 року в національному парку “Дністровський каньйон” відбулася зустріч українсько-молдавської робочої групи з питань екосистем і біорізноманіття при Комісії зі сталого використання і охорони басейну Дністра.
Практичною частиною зустрічі стала екскурсія територією національного парку “Дністровський каньйон”.

В ході зустрічі обговорювалися питання щодо вирішення проблем збереження біорізноманіття водних організмів басейну річки Дністер, у тому числі заходів контролю інвазійних видів гідробіонтів, координації дій із зариблення, здійснення рибоводно-меліоративних заходів для відновлення, підтримки і охорони природних нерестовищ.
Окрему увагу приділено питанню відновлення популяцій аборигенної іхтіофауни басейну річки Дністер, в тому числі видів занесених до Червоної книги України. Основними кроками вирішення даного питання є продовження практики зариблення аборигенними видами в басейні Дністра і створення для них штучних нерестовищ.
За результатами зустрічі Робоча група визначила подальші напрямки роботи направлені на вирішення проблем щодо збереження біорізноманіття річки Дністер, сторони домовилися розвивати та поглиблювати двостороннє співробітництво та здійснювати на узгоджених засадах водогосподарську і водоохоронну діяльність у басейні Дністра.