Акція «Ніч кажанів – 2013»

Кажани є життєво важливими компонентами для відновлення та збагачення природних екосистем, включаючи ліси, водно-болотні угіддя та інші ключові природні середовища їх проживання. Рукокрилі також безпосередньо сприяють здоровому та добротному існуванню людини, допомагаючи їй в природному запиленні рослин, поширенні насіннєвого матеріалу та боротьбі з комахами – шкідниками сільського господарства та садівництва.

Руйнування середовища існування, забруднення довкілля та інші фактори призвели до того, що чисельність рукокрилих по всьому світу значно скоротилась і багато видів стали рідкісними і опинились під загрозою зникнення.

Одним із шляхів охорони та збереження цих тварин та середовищ їх існування є проведення еколого-освітніх, інформаційно-публіцистичних заходів серед яких вагому роль відіграє щорічний природоохоронний захід – Міжнародна ніч кажанів, яка вже в 17-е відбувається у різних частинах світу.

Національний природний парк «Подільські Товтри» щороку долучається до проведення цього природоохоронного заходу. Працівники парку виготовляють інформаційно-публіцистичні матеріали, доносять важливу інформацію для громадськості про кажанів, їх охорону, потреби в середовищі існування. 20 вересня у міському парку проведена пізнавальна прогулянка з ультразвуковим детектором для спостереження за цими цікавими тваринами, головною метою якої є розвієння міфів та забобонів, пов’язаних з цими корисними тваринами.