Подвір’я поміщика Журавського

Подвір’я поміщика Журавського, ХІХ-ХХ ст.

с. Вишнівчик, Чемеровецький район

Знаходиться в центрі села Вишнівчик Чемеровецького району Хмельницької області. Із слів старожителів села Цвигун Явдокії Антоновни і Варука Василя Ігнатовича подвір’я Журавського розташоване на теріторії цукрового заводу, на сьогоднішні контора заводу знаходиться у будинку керуючого лісами Журавського (в селі Журавського), зараз будинок знаходиться у відмінному стані, проведено повністю реставрацію. Подвір’я оточене парком, із слів вище згаданих людей в ньому була оранжерея, яка до нашого часу не збереглася, саме подвір’я огороджене кам’яним забором.

29 серпня 1999 р. зі слів Варука Василя Ігнатовича записав Бондарчук С.С.

Цукровий завод (цукроварня) побудована в 1845 р. На сьогоднішній день під час сезонного цукроваріння працює 729 чол., за зміну переробляють 1,5 тис. т. цукрових буряків.

На кінець XIX ст. поміщик Журавський мав багато сіл – серед них і с. Вишнівчик, у якому мав 3001 десятину посівної площі і 2101 десятину лісу.

Подвір’я і будинок поміщика Журавського знаходились поблизу цукроварні. На сьогоднішній день зберігся будинок, де жив Журавський. Після революції там була школа, де навчалися старші діти, тепер розміщена контора цукрового заводу (з однієї сторони), а з другої – жилі квартири робітників.

Кухар В.П., вчитель історії