Масове цвiтiння рясту — картина неймовiрної краси

Масове цвiтiння рясту — картина неймовiрної краси. Якою буйною не була б природа i якою байдужою не була б людина до природи, але таку красу не помiтити не змогла б. На території НПП «Подільські Товтр» можна зустріти 3 види рясту.
Ряст ущільнений (Corydalis solida). Цвіте у березні — квітні. Насіння, що має поживний принасінник, розтягують по всьому лісу мурашки. Рослина, яка виросте з насінини, зацвіте тільки на четвертий-п’ятий рік життя. Цей вид названий іменем швейцарського природодослідника Галлера.
Ряст порожнистий (Cоrydalis cava). Від даного виду рясту залежить існування метелика Аполлон. Він відкладає яйця тільки на листках рясту порожнистого, єдину можливу їжу для майбутньої гусені, яка харчується тільки в сонячні, теплі дні.
Ряст проміжний (Corydalis intermedia) стебло з трьома-шістьма квітками. Рослини даного виду відрізняються від попередніх коротшою оцвітиною, але є не менш вишукані. Ряст проміжний зацвітає трішки раніше рясту ущільненого. Цвіте в квітні-травні.
В народi ряст називають кониками, пiвниками. Мабуть, це пов’язано з легендою, в якiй оповiдається, шо в одному лiсi жила вiдьма. Вночi вона лiтає на мiтлi, а вдосвiта повертається до своєї лiсової хатинки, щоб заховатися вiд людських очей i вiдпочити. Лишень задрiмає — а вже пiвень починає кукурiкати i спати вiдьмi не дає. Розсердилась вона на пiвня та й перетворила його на квiтку – ряст, яка дещо скидається своєю формою на голову пiвня.