Національний природний парк «Подільські Товтри» окрім господарської зони та стаціонарної рекреації має ще зону регульованої рекреації.

Національний природний парк «Подільські Товтри» окрім господарської зони та стаціонарної рекреації має ще зону регульованої рекреації.
Яка займає 11450,4 га від загальної території Парку (261316 га).
В її межах проводяться короткостроковий відпочинок та оздоровлення населення🥀🌹🍂🤿🏊‍♀️🚣🚴‍♀️, огляд особливо мальовничих і пам’ятних місць; у цій зоні дозволяється влаштування та відповідне обладнання туристських маршрутів і екологічних стежок; тут забороняються рубки лісу🌳🌲🌳 головного користування, промислове рибальство, мисливство, інша діяльність, яка може негативно вплинути на стан природних комплексів та об’єктів заповідної зони.
Площа рекреаційної зони більша від площі заповідної зони, а тому в майбутньому може зменшуватися на користь заповідної зони.
Саме в регульованій зоні створено мережу туристичних та рекреаційних маршрутів, екологічних стежок та стаціонарів. Це маршрути, здебільшого, екологічного туризму.
Особливою популярністю серед відвідувачів користуються рекреаційні зони:
«Давня Бакота» – Староушицьке природоохоронне науково-дослідне відділення, «Студениця» – Староушицьке природоохоронне науково-дослідне відділення, «Теремки» – Староушицьке природоохоронне науково-дослідне відділення, «Сокіл» – Кам’янець-Подільське природоохоронне науково-дослідне відділення.
Відвідування національного парку подарує безліч приємних вражень, неперевершених миттєвостей, незабутніх спогадів, а також бажання повертатися сюди знову і знову.
Шанобливе ставлення до зони стаціонарної рекреації у майбутньому дасть можливість поповнити банк заповідних територій.

Інформацію для вас підготувала провідний фахівець з екологічної освіти – Лілія Пасічник.