ПОЛОЖЕННЯ про Всеукраїнський конкурс фотографії присвячений 25-ти річчю Національного природного парку «ПОДІЛЬСЬКІ ТОВТРИ»

 

 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 • Участь у конкурсі передбачає виконання всіх вимог конкурсу. Приймаючи участь у конкурсі, учасник погоджується з правилами та умовами конкурсу.
 • Організатором Всеукраїнського конкурсу фотографії природи (далі «Конкурс») є Національний природний парк«Подільські Товтри» (далі «Організатор»).
 • Конкурс проводиться з метою відзначення 25-ї річниці Національного природного парку «Подільські Товтри», популяризації ідей охорони природи, привернення уваги до питань збереження навколишнього природного середовища, пізнавальної і соціальної активності громадян, підняття престижу природоохоронних установ України.
 • Всі світлини мають бути пройняті ідеями охорони природи.
 • До участі у конкурсі не допускаються фотографії, на яких зображені об’єкти або події, які суперечать ідеям охорони природи.
 • Право взяти участь у Конкурсі мають всі громадяни України.
 1. 2. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ
 • Прийом фотографій на Конкурс триває з 15 лютого по 15 квітня 2021 року.
 • Фотографії приймаються за адресою:

32300, площа Польський ринок, 6, м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька область,

Національний природний парк «Подільські Товтри», з поміткою «На конкурс фотографії до 25-ї річниці»,

або Електронною поштою: npptovtry@ukr.net

 • Конкурс проводиться серед наступних категорій:

Фотографи-професіонали;

Фотографи-аматори;

Діти (до 16 років).

 • Сюжети світлин мають висвітлювати наступні теми:
 • Пейзаж – (світлини мають зображати красу навколишнього світу, не мають містити слідів антропогенного впливу, об’єктів людської діяльності. Роботи будуть оцінюватися за такими складовими як краса і композиційній довершеність);
 • Загадкова фауна (світлини диких тварин національного парку (ссавців, птахів, плазунів, земноводних, риб, безхребетних) у їх природному середовищі);
 • Магія рослин (світлини мають зображати рослини у їх природному середовищі, акцент має бути зроблений на незвичному ракурсі та красі рослини);
 • Мікросвіт (фото зроблені макрооб’єктивом дрібних тварин та рослин, частин рослин та тварин, а також макропейзаж (пейзаж, який відображає незвичні та фантастичні ракурси створенні природою в мінімалістичних розмірах);
 • Людина та природа – (у номінації беруть участь фотографії, що зображають взаємодію людини з природою, такі як: людина та тварина (не приймаються роботи з домашніми та свійськими тваринами), робота в заповідниках та національних парках, люди в процесі охорони живої природи, негативний вплив людини на навколишнє середовище);
 • Раритетний та рідкісний світ дикої природи до участі в конкурсі приймаються роботи, що зображують тварин та рослин занесених до Червоної книги України, регіонального червоного списку, сфотографованих на території НПП «Подільські Товтри»
 1. 3. ПОРЯДОК УЧАСТІ В КОНКУРСІ
 • Своєю участю у конкурсі учасники приймають умови цього положення та рішення Організатора.
 • Усі фотографії, які подаються на Конкурс, мають бути зробленими автором на території національного природного парку «Подільські Товтри» впродовж 2006-2021 років, бути оригінальними і вільними від прав третьої сторони. Організатор Конкурсу не несе ніяких зобов’язань щодо будь-яких прав третьої сторони. Організатор не повертає виконавцям заявки (фотографії), подані на Конкурс.
 • Національному природному парку «Подільські Товтри» передаються права на використання усіх надісланих фотографій для проведення конкурсу, фотовиставок та інших заходів пов’язаних з Конкурсом та іншими просвітницькими заходами Організатора у своїй діяльності зі збереженням авторських прав авторів фотографій. Організатор зберігає за собою всі права на репродукцію всіх робіт, поданих на Конкурс, без обмеження терміну використання, та використання фотоматеріалів не у комерційних цілях.
 • Фотографії, які надсилаються на Конкурс, можуть бути представлені у роздрукованому вигляді (на фотопапері) або на цифровому носії, або надіслані на електронну скриньку національного парку (npptovtry@ukr.net).
 • Формат цифрового зображення: файли мають бути представлені у форматі JPEG, розрішення фото не менше як 6 мп, або 3000 пікселів по довшій стороні фото. Цифрові або надруковані файли мають містити назву світлини, ім’я та прізвище автора (бажано вказати на яку фототехніку було зроблено фото (наприклад: Nikon d7000 + Nikkor 105mm).

Формат роздрукованої світлини: 40 см по довшій стороні кадру.

 • Заявки на участь у Конкурсі необхідно надіслати на адресу Організатора до 15 квітня 2021 року (однією особою може бути представлено не більше 5 фотографій). Заявки повинні включати:
 • заповнений офіційний бланк заявки (за наведеним нижче зразком);
 • фотографію/ї у друкованому або цифровому вигляді;
 • інформацію про фотографію/ї (на окремому аркуші): назва, місце де було зроблене, коли були зроблено (дата) та містити короткий опис, який доповнить фотографію (ї).
 1. ПОРЯДОК ОБРАННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

4.1. Переможці Конкурсу визначаються компетентним журі.

4.2. Персональний склад журі затверджується Організатором до 15 квітня 2021 року та розміщується на офіційному сайті Організатора (www.npptovtry.org.ua).

4.3. Переможці конкурсу будь обрані окремо серед професіоналів, аматорів та дітей.

4.4. Переможці Конкурсу нагороджуються цінними подарунками та пам’ятними дипломами.

 1. НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

5.1. Результати Конкурсу Організатор розміщує на офіційному сайті установи (www.npptovtry.org.ua).

5.2. Організатор Конкурсу повідомляє переможців, які посіли 1-3 місця у кожній категорії, про дату та умови отримання подарунків.

5.3. Роботи переможців будуть опубліковані на офіційному сайті Організатора (www.npptovtry.org.ua), будуть представленими на фотовиставці до 25-ї річниці національного природного парку «Подільські Товтри» та опубліковані у тематичному фотоальбомі.

 

ДОДАТОК

З А Я В К А (зразок) на участь у Всеукраїнському конкурсі фотографії до 25-ї річниці Національного природного парку «Подільські Товтри»

 Зразок

Прізвище, ім’я, по-батькові

Адреса для листування

Контактний телефон

Категорія учасника (фотографи-професіонали, фотографи-аматори, діти)

Кількість  фотографій

Я ____П.І.Б._______, ____(дата народження)______, що проживаю за адресою _____________, паспорт, серія №_____, виданий _________, погоджуюсь з умовами Конкурсу фотографії і зобов’язуюсь їх виконувати.

Дата    та     підпис.

 Для неповнолітніх зобов’язання заповнює та підписує їхній представник (батьки чи опікун).