Регіональний науково-практичний семінар “Розробка і реалізація спільних заходів з оптимізації природокористування, охорони і збереження біологічного і ландшафтного різноманіття”

13 лютого 2014 р. в НПП “Подільські Товтри” відбувся регіональний науково-практичний семінар “Розробка і реалізація спільних заходів з оптимізації природокористування, охорони і збереження біологічного і ландшафтного різноманіття”. Приймали участь представники НПП “Подільські Товтри”, НПП “Хотинський”, НПП “Дністровський каньйон”.

Обговорювались питання про скоординованість природоохоронних заходів зі збереження біологічного і ландшафтного різноманіття, перевірок дотримання природоохоронного законодавства на суміжних територіях; шляхи і можливості відновлення рибних запасів і зниження навантаження на загальну стійкість Дністровського водосховища; розвиток туризму, рекреації і юридичні питання з приводу землекористування та надання земельних ділянок в оренду та ін.

Була прийнята резолюція про наступає: створити робочу групу з питань вивчення та розробки пропозицій щодо зниження навантаження на загальну стійкість Дністровського водосховища, пов’язаного з діяльністю Дністровської ГАЕС, зокрема негативного впливу весняних скидів води на відтворення рибних та інших водних запасів; звернутись до Хмельницької та Чернівецької обласних рад з пропозицією заборонити промисловий вилов риби в Дністровському водосховищі в межах територій національних парків з метою оптимізації природокористування, покращення стану природного та організації штучного відтворення рибних запасів, організації кращих умов розвитку любительського і спортивного рибальства регіону. та ін.

Рекомендовано Департаменту екології та природних ресурсів ОДА в Хмельницькій, Чернівецькій, Тернопільській, та Івано-Франківській областях, національним природним паркам «Подільські Товтри», «Хотинський», «Дністровський каньйон» та «Галицький», науковим і освітнім закладам регіону сприяти роботі зі забезпечення наукових досліджень, охорони біологічного і ландшафтного різноманіття, розвитку рекреації та невиснажливого природокористування в межах басейну річки Дністер.