Участь у семінарі «Планування та організація туристичних маршрутів в громадах»

20-21 червня в м. Хмельницький відбувся семінар «Планування та організація туристичних маршрутів в громадах». В даному семінарі взяв участь провідний фахівець Національного природного парку «Подільські Товтри» Тарас Горбняк. Вже вкотре семінари такого рівня організовує Алла Собко –  радник з питань комунікації в Хмельницькому Центрі розвитку місцевого самоврядування.

Захід  тривав два дні. Говорили про Green Ways – зелені шляхи. І то не стереотипні “зелені садиби”, які популяризували у минулому. Серед запрошених гостів тренінгу був Сергій Толстіхін –відомий веломандрівник, блогер, тестувальник веломаршрутів, один з тих хто популяризує в Україні велотранспорт. Дискусії велися про те, чи може мережа зелених шляхів залучити туристів та про те, як це працює у Європі.

“Туризм – це складова стратегії розвитку Хмельницької області, яка зараз розробляється. Тому розробка туристичних маршрутів у громадах – це дуже важлива точка росту, яку варто розвивати”, – зазначив директор Хмельницького Центру розвитку місцевого самоврядування Яцковський Сергій.

“Турист – це той, хто щонайменше 24 години перебуває у вашій громаді. Але для кожного туриста має бути свій продукт. Важливими елементами є послуги проживання і харчування, об’єкти, простор, події і так далі. Для громад важливо, щоб туристичні продукти були в мережі, кількома мовами і зрозуміло для споживача. В ідеалі має бути мобільний додаток”, – зазначив Сергій Толстіхін.

Але не лише теорією був наповнений тренінг. Практичне заняття передбачало нанесення туристичних об’єктів на мапи, прокладання маршруту та його аналіз.