Увага Нерест!

З 1 КВІТНЯ ВСТАНОВЛЕНО НЕРЕСТОВУ ЗАБОРОНУ

Нерест – це особливий період у житті мешканців водойм. Від того наскільки успішно та вдало він пройде – залежать майбутні запаси водних біоресурсів. Нерест обумовлений наявністю у водоймі тих сприятливих умов, до яких пристосований певний вид риби. Нерестова заборона – це необхідна міра сучасності для охорони та збереження у належному стані середовища існування, шляхів міграції та місць природного відтворення водних біоресурсів в рибогосподарських водоймах. . Заборона встановлюється з метою збереження та забезпечення сприятливих умов під час природного відтворення водних біоресурсів.

Адміністрація НПП «Подільські Товтри» закликає:

– любителі і професіонали рибної ловлі будьте відповідальними та дотримуйтесь встановлених заборон під час нересту!

Від ваших дій сьогодні, залежать майбутні запаси водних біоресурсів завтра!

Нагадуємо, що на період масового ходу і нересту риби ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

– використання плавзасобів (човнів) у місцях нересту (крім суден спеціально уповноважених органів);

– промислове рибальство;

– здійснення підводного полювання;

– проведення змагань зі спортивного рибальства;

– днопоглиблювальних, вибухових або інших робіт;

– добування будівельних матеріалів у місцях масового нересту риби.

ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ любительське рибальство до 3 кг риби на одну особу однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у місцях, визначених у переліку та на інших водоймах в адміністративних межах населених пунктів.

Порушення правил рибальства в даний період карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ

Відповідно до наказу Управління Держрибагентства у Чернівецькій області від 18 березня 2021 року № 71 на внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах в межах Чернівецької області та Дністровському водосховищі в межах Чернівецької, Хмельницької, Тернопільської і Вінницької областей встановлено наступні терміни весняно-літньої нерестової заборони:
– на р. Дністер та Дністровському водосховищі з усіма притоками – з 01 квітня до 09 червня (включно) 2021 року;
– в усіх інших річках та їх кореневих водах – з 01 квітня до 19 травня (включно) 2021 року;
– придаткових системах водойм – з 01 квітня до 29 червня (включно) 2021 року.
Детальніше із зазначеним наказом можна ознайомитися за посиланням. (http://chnv.darg.gov.ua/files/11/nerest_2021.pdf).

Наказ Управління Державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області “Про встановлення термінів весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області в межах району діяльності (контролю) Хмельницького рибоохоронного патруля у 2021 році”.

Детальніше із зазначеним наказом можна ознайомитися за посиланням. (http://khm.darg.gov.ua/files/11/03_23_21_nakaz_nerest_2021.PDF).