В НПП “Подільські Товтри” розпочалась акція “Збережемо первоцвіти”

Незабаром весна… Зелене царство природи поступово прокидається. На прогрітих сонцем галявинах цвітуть дивовижні рослини – первоцвіти, які пристосувались цвісти тоді, коли в лісі на деревах ще нема листя, і кожен теплий сонячний промінчик доходить до самої землі. Всі ці рослини знаходяться на межі зникнення, більшість з них занесена до Червоної книги України. Для їх захисту і охорони працівники Парку щороку організовують природоохоронні заходи в рамках акції «Збережемо первоцвіти».

Проводяться рейди в місцях зростання ранньоквітучих рослин, наукові та еколого-освітні заходи. Одним із наймальовничіших об’єктів Парку є Китайгородське відслонення, на схилах якого зростають червонокнижні первоцвіти: сон великий, горицвіт весняний та інші.

Так, 20 лютого 2019 р. в Китайгородській ЗОШ, на базі якої діє еколого-освітній центр Парку, було проведено еколого-освітній захід «Первоцвіти НПП «Подільські Товтри». Учні школи познайомились з унікальною територією Парку і різнобарв’ям ранньовесняних квітів, а також з особливостями їх поширення.

Крім того, науковці Парку закладали пробні площі для визначення перебігу фізико-географічних процесів та дослідження утворених ерозійних форм.