З 25 серпня по 25 вересня в Україні відзначаються Дні Європейської спадщини. Це – загальноєвропейська ініціатива, офіційно започаткована Радою Європи в 1991 році. Мета проекту – привернути увагу мешканців та гостей міста до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства. Основною ідеєю заходу є відкриття і огляд зазвичай закритих чи маловідомих пам’яток, щоб привернути увагу громадськості до їх історичної та архітектурної цінності.
Ідея святкування Днів європейської спадщини належить колишньому міністру культури Франції Джеку Лангу. У 1984 році за його ініціативою були організовані Дні відкритих дверей у Франції, які пройшли під гаслом «культурній спадщині – нове життя». Експериментальний проект набув такого неймовірного резонансу, що одним роком пізніше ця ініціатива була запропонована на конференції Європейської ради як угода про захист архітектурної спадщини Європи. З цього часу протягом вересня в кожній країні проходять численні події та заходи, присвячені різним темам. Їхній загальний принцип – не лише розкрити багатство та розмаїття спільної спадщини в контексті міжнародного культурного діалогу, а й привернути увагу до численних національних і регіональних особливостей. Щороку протягом вересня більшість європейських країн об’єднує спільна мета – привернути увагу громадськості до багатства, цінності та необхідності збереження національної і загальноєвропейської культурної спадщини. Для цього організовують численні атракційні заходи.
На території найбільшого Національного природного парку у Європі який займає три адміністративних райони нараховують 19 археологічних пам’яток історії та культури і 302 історико-архітектурних об’єкти:
12 – у Городоцькому районі
26 – у Чемеровецькому районі
60 – у Кам’янець-Подільському районі
205 – у м.Кам’янці-Подільському з них 115 – у Старому місті
28 – у Новому місті
35 – складають західні укріплення міста
6 – складають північно-західні укріплення міста
5 – складають комплекс Нижньої Польської брами
10 – складають південно-західні укріплення міста
3 – складають східні укріплення міста
3 – складають окремі укріплення міста.
Цьогоріч до відзначення Днів Європейської спадщини співробітниками національного природного парку Подільські Товтри організовано екскурсії власне у офісне приміщення Національного природного парку, що на Площі Польський ринок 6, яке є історико-архітектурною пам’яткою 17-19 століття та має велику історичну цінність. Також проводяться екскурсії на Бакотський скельний монастир який теж своєю історією сягає глибини віків і є пам’яткою архітектури 12 століття. Екскурсії в Смотрицький каньйон який відносять до пам’ятки природи загально-державного значення. В науково-екологічному центрі діє тимчасова виставка “Культурні, історичні та природні цінності НПП “Подільські Товтри”. Дні Європейської спадщини – це важливий шанс для мешканців міста та району побачити і зрозуміти, що знаходиться довкола них, попри що ми проходимо і не помічаємо, що той чи інший об’єкт чи будівля збережено нашими предками для нас, їхніх нащадків.