Як допомогти лелекам?

Відділ державної охорони ПЗФ Національного природного парку «Подільські Товтри» проводить природоохоронну роботу щодо підгодівлі лелек, які потрапили в несприятливі умови для їхнього існування.

Так, в околицях сіл Цвіклівці, Довжок, Колибаївка, Суржа, Нагоряни працівники Парку вже другий день поспіль спільно з заступником голови Кам’янець-Подільської РДА Миколою Чумаком забезпечують птахів рибою та іншої їжею.

Зараз мережею гуляє чимало рекомендацій, як організувати підгодівлю. Хочемо звернути Вашу увагу, що лелеки ковтають їжу цілком.

Поживою для лелеки є різноманітні дрібні тварини: червяки, п’явки, равлики, жуки, коники, цвіркуни, риба, жаби, тритони, , ящірки, змії,  пташенята, дрібні ссавці, миші, полівки, молоді пацюки, часом кроти, зайчатка. То ж якщо ви викладаєте їм рибу, вона повинна бути дрібною, велику слід порізати чи порубати. Кілограмового карася, тим більше замерзлого, лелека просто не здолає. Найлегше організувати ефективну підгодівлю свіжою чи мороженою, несолоною рибою та м’ясними відходами.

Перш за все, не поспішайте їх ловити й тягнути додому. У такому випадку до всіх негараздів додається ще й стрес та виснаження. Ці птахи цілком здатні пережити кілька днів морозів (зима, зрештою, повернулася не на місяць), аби була їжа.

Забирати лелек варто лише в тому разі, якщо їм зовсім непереливки – птахи не можуть злетіти, зовсім ослабли і т.п. Якщо ж вони почувають себе більш-менш нормально, краще їх не чіпати, а обмежитися підгодівлею. Упіймати здорового птаха нелегко, а от коли його ганятимуть туди-сюди, здоров’я й сил в нього не добавиться…

Просимо всіх небайдужих мешканців краю допомогти лелекам пережити негоду та зберегти їх популяцію.

За бажанням можете долучитися до природоохоронної роботи! Звертайтесь до офісу НПП “Подільські Товтри” за адресою: площа Польський ринок 6, м. Кам’янець-Подільський, або ж за телефоном 5-12-70.