З Міжнародним днем Дністра!

26 травня 2018 року співробітники Національного природного парку «Подільські Товтри» (завідувач науково-дослідного відділу – О.П. Кучинська, заступник начальника відділу держохорони ПЗФ – Р.В. Гуменюк, старший науковий співробітник – Л.Т. Горбняк-Юліна, провідний фахівець з екологічної освіти – І.О. Одукалець) взяли участь у святкуванні Міжнародного дня Дністра.

Свято проходило під гаслом «Дністер – перлина заповідних територій». І не дарма, адже р. Дністер протікає в межах територій природно-заповідного фонду.

Відзначення Міжнародного дня Дністра – це можливість привернути увагу суспільства до питань раціонального використання та збереження водних ресурсів р. Дністер. Свято проходило за сприяння Міністерства екології та природних ресурсів України, Apele Moldovei (Молдова), Держводагентства України, Дністровського БУВР, ОБСЄ, GEF, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківської обласної ради, Галицької районної державної адміністрації, Галицької районної ради, Галицької міської ради та ін. У святкуванні також взяли участь представники обласних управлінь водних ресурсів Держводагентства України, спеціалісти Держводагентства України, заслужений працівник сільського господарства України із м. Слов’янська, представники природно-заповідних установ, що розташовані у басейні річки Дністер, жителі Прикарпаття та інші.

В програмі свята відбулися різні цікаві заходи, але ключовими були виступи-презентації національних парків. Старший науковий співробітник Горбняк-Юліна Леся ознайомила присутніх із специфікою роботи Парку, особливостями об’єктів та природних комплексів території ПЗФ. А провідний фахівець з екологічної освіти Одукалець Інна розповіла про форми еколого-просвітницької роботи з населенням з метою збереження особливих територій.

Крім того на святі відбулось відкриття пам’ятного знаку на березі Дністра в м. Галич, погашенням поштової марки до Міжнародного дня Дністра, проведено акцію «Дністер – жива вода» (зариблення Дністра), виставку малюнків конкурсу «Барви Дністра», концертну програму за участю аматорських колективів районів Придністров’я, театралізоване дійство, обряд «Зелені свята», богатирські ігри та інші заходи.

День Дністра вже вкотре створює платформу для відвертого спілкування, обговорення конкретних спільних дій на благо другої за величиною річки України. Це свято дає відчути, що саме від кожного з нас залежить, чи будуть річки наші чистими та повноводними. Збережемо Дністер разом!