Заказник місцевого значення “Шандрівський”

Географiчне розташування: с. Іванківці, Городоцький район

Площа: 28 га

Цiннiсть: екотопи для флори і фауни


Положення про державний гідрологічний заказник місцевого значення “Шандрівський”

1. Загальні засади.

1.1 Гідрологічний заказник місцевого значення “Шандрівський” – верхів’я річки Шандріва притока р. Збруч яка розкинулась на землях КСГП iм. Ватутiна за 1-2 км на схід від с.Iванкiвцi. Верхів’я представляють собою вузькі смуги мочарів між складками довколишньої місцевості, які з лівого по течії боку сходяться до центрального русла річки. Заповіданий рішенням Облради №3 від 17.12.1993 р.
1.2 Загальна площа цієї мережі витоків – 28,0 га. Шандріва зміліла, вузька i маловодна на теперішній час річка. Загальна довжина її 12 км. Площа басейну 36 кв. км. Протікає на землекористуваннях колективних сiльгосподарських підприємств iм.Ватутiна та iм. Орджонікідзе сіл Кам’янка i Спасівка, Городоцького р-ну.
1.3 Гідрологічний заказник місцевого значення “Шандрівський” входить до складу природно-заповiдного фонду України, який охороняється як національне надбання, є складовою частиною системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною.
1.4 Ліквідація, реорганізація, гідрологічного заказника місцевого значення “Шандрівський”, а також зміна границь, проводиться згідно чинного законодавства.
1.5 Поштова адреса землекористувача:
Хмельницька область, Городоцький район, с. Iванкiвцi, КСГП iм. Ватутіна.

2. Мета створення i завдання гідрологічного заказника місцевого значення “Шандрівський”.

2.1 Гідрологічний заказник місцевого значення “Шандрівський” входить до складу природно-заповiдного фонду області.
2.2 Головним завданням гідрологічного заказника місцевого значення “Шандрівський”, є збереження мочарів від руйнувань i знищення, що дозволяє підтримувати відносно стабільним i навіть покращувати гідрологічний i гідрохімічний режим річки Шандріви. В заростях водноболотної рослинності, у верболозах знаходять собі притулок i захист дикі звiрi та птахи. Ст.25 З.У. про ПЗФ України.
2.3 Гідрологічний заказник місцевого значення “Шандрівський” може використовуватись в естетичних, виховних, наукових, природоохоронних, рекреаційних цілях.

3. Режим території та охорона гідрологічного заказника місцевого значення “Шандрівський”.

3.1 На території гідрологічного заказника забороняється будь-яка діяльність, що пов’язана з виконанням покладених на нього завдань i погрожує його збереженню.

3.2 Проведення такої господарської діяльності, яка може спричинити шкоду заповідному об’єкту та порушити екологічну рівновагу.
3.3 Будівництво споруд, що можуть вплинути на зміну характеру місцевості, ландшафту i спричинити збитки гідрологічному заказнику.
3.4 Геологорозвідувальні роботи, добування корисних копалин, порушення грунтового та рослинного покриву.
3.5 Будь-які порушення природного стану водойм.
3.6 Порушення режиму водоохоронних зон та прибережних смуг.
3.7 Забір води в межах заказника “Шандрівський” для потреб промислових та сільськогосподарських підприємств, комунальних потреб, обводнення та зрошення.
3.8 Будь-яке засмічення та забруднення території заказника “Шандрівський” та його водних об’єктів, діяльність, що негативно впливає на гідрохімічний режим водойм.
3.9 Знищення та пошкодження дерев, чагарників та трав’янистої рослинності.
3.10 Збір рідкісних та занесених до Червоної Книги України видів рослин, їхніх квітів та плодів.
3.11 Надання земельних ділянок під забудову.
3.12 Інші види робіт, що можуть призвести до порушення природних зв’язків та ходу природних процесів, втрати наукової, господарської, естетичної цінності гідрологічного заказника.
3.13 Землекористувачі на території яких знаходиться заказник, беруть на себе зобов’язання щодо забезпечення режиму його охорони та збереження. Ст.26 З.У. про ПЗФ України.
3.14 Порушення законодавства України “Про природно-заповідний фонд України” та закону “Про охорону навколишнього середовища” тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність.
3.15 Розмір шкоди заподіяної гідрологічному заказнику, визначається на основі затверджених такс.
3.16 Всі види природокористування, що проводяться на території гідрологічного заказника здійснюються за дозволами держуправління екологічної безпеки в Хмельницькiй області в межах, затверджених у встановленому порядку лімітів.

Положення розроблене на основі Закону України “Про природно-заповідний фонд України”.

Погоджено:
Голова правління КСГП iм. Ватутіна