Реєстр археологічних пам’яток історії та культури (нерухомих) НПП “Подільські Товтри”

№ п/пНайменування пам'ятки, категоріяАдресаДата спорудження
1.Староруське городищеГородоцький р-н, Великокарабчіївська с/р, с. Великий Карабчиїв, західна околиця села, на лівому березі р. Смотрич, на мису високої гори.ХІ – ХІІІ ст.
2.Поселення черняхівської культури (місцева)Чемеровецький район, Івахновецька сільрада, за 1,5 км. на південний схід від с. Івахнівці, на лівому березі безіменного струмкаКінець II – початок V ст. н. е.
3.Поселення слов’янське двошаровеЧемеровецький район, Івахновецька сільрада, в 100 м. на північний схід від с.Івахнівці, на пологому схилі правого берега р. СмотричІІ-V ст., Х-ХІІІ ст.
4.Староруське городищеЧемеровецький район, с.Карачківці. Ціківська с/р, на лівому березі р.СмотричХ-ХV ст.
5.Давньоруське поселенняЧемеровецький район, Юрковецька с/р, на схід від села Юрківці, в балці, одним кінцем виходить до лісуХІ-ХІІІ ст.
6.Давньоруське городищеЧемеровецький район, південніше с.Черче, Залучанська с/р, вниз по течії р.СмотричХІ-ХІІІ ст.
7.Давньоруське городищеЧемеровецький район, с.Черче, Залучанська с/р, на лівому березі р.Смотрич, в лісіХІ-ХІІІ ст.
8.Поселення скіфського часуКам’янець-Подільський р-н, Соколецька с/р, північно-західна околиця с.Сокіл, на лівому березі безіменного струмкаVІІ–IV ст.ст. до н.е.
9.Пізньопалеолітичний пункт ІКам’янець-Подільський р-н, Калачковецька с/р, с.Калачківці, уроч. Кут35–11 тис.р. до н.е. пізній палеоліт
10.Староруське городищеКам’янець-Подільський р-н, Гуменецька с/р, с.Колубаївці, на високій горіХІІ–ХІІІ ст.
11.Ранньопалеолітичне місцезнаходження крем’яних виробівКам’янець-Подільський р-н, Врублівецька с/р, с. Лука-Врублівецька, в урочищі Дунайок.300 – 150 р. до н.е.
12.Поселення і кургани доскіфського часуКам’янець-Подільський р-н, Врублівецька с/р, на північній околиці с. Лука-Врублівецька, в урочищі ДунайокVІІІ – VІІ ст.ст. до н.е.
13.ГородищеКам’янець-Подільський р-н, с. Привороття, урочище ГнатовинаХІ – ХІІІ ст.
14.Староруське городищеКам’янець-Подільський р-н, Устівська с/р, с. Устя, в тому місці, де р. Смотрич, впадаючи у Дністер, утворює невеликий мис.ХІ – ХІІІ ст.
15.Староруське городищеКам’янець-Подільський р-н, Ходоровецька с/р, с. Княгинин, на правому березі р. Жванчик, на високому скелястому мисі, урочище ГородиськеХІІ – ХІІІ ст.
16.Староруське городищеКам’янець-Подільський р-н, Гринчуцька с/р, с. Гринчук, на лівому березі р. ДністерХІІ – ХІІІ ст.
17.Староруське городищеКам’янець-Подільський р-н, Гуменецька с/р, с. Гуменці, на лівому березі р. Мукші в урочищі Бложкове дворище, Кармалюкова гораХІ – ХІІІ ст.
18.Трипільське поселенняКам’янець-Подільський р-н, Жванецька с/р, с. Жванець, на захід від села біля р. Дністер.IV – ІІІ ст. до н.е.
19.Поселення буго-дністровської культуриКам’янець-Подільський р-н, Устівська с/р, с. Велика Слобідка, урочище Кар’єриVІІІ - ІV тис. до н.е.